Monday 4 January 2010

Burj Khalifa otwarty!!

No i stało się! Moment, na który czekał cały świat! Najwyższy budynek na świecie, 828 metrów, 160 pięter, Burj Khalifa, został otwarty! Byłam osobiście aby obejrzeć ceremonię otwarcia. Za cel obrałam okolice Dubai Mall i Souq al Bahar - najlepszy widok na Burja. Ludzi było mnóstwo! Nic dziwnego bo w końcu to ogromne wydarzenie na skalę światową. Mimo, że całe show rozpoczęło się po 20-stej, to tłumy zbierały się już dużo wcześniej. Ja pojechałam o 17-stej i już ciężko było się dopchać. Wolałabym jednak oglądać transmisję w TV ale być tam w tym dniu daje wrażenia bezcenne.
Największą niespodzianką dla wszystkich byla zmiana imienia wieży, bo w końu do dzisiaj był to Burj Dubai....

A oto kilka zdjęć z ceremonii:

Żródło: www.gulfnews.com

4 comments:

 1. Fajerwerki robia naprawde wrażenie i myśle, iż mimo tego, że śledzenie tych wydarzeń w domu przez TV byłoby wygodniejsze, to nie oddało by tych emocji i wrażeń. Super, że mogłaś w tym uczestniczyć.

  ReplyDelete
 2. Achh, to musialo byc cos :)
  Swietnie fajerwerki!!! a ta wieza to biurowiec? bo chyba nie chcialabym mieszkac na 160 pietrze :D nie wiesz ile sie jedzie na sama gore?

  pozdrawiam,
  Mea

  ponkus.blog.pl

  ReplyDelete
 3. Narrated Abu Huraira: Allah's Apostle said, "The Hour will not be established [...](9) till the people compete with one another in constructing high buildings,[...](Sahih Bukhari, Book #88, Hadith #237)

  :(

  ReplyDelete
 4. Tak zmieniono nazwe wiezy, Bo Dubaj Musial pozyczyc kase od Abu Zabi I w zanjan mial dac im albo metro albo wieze, jak Aidan wieze oddano. Co do hadisu przytoczonego powyzej tak oczywiscie to znak, ze kOniec swiata coraz blizej a Ci wlasciciele wiezy tak wlasnie myslala, ze to ich prestiz

  ReplyDelete