Tuesday 13 March 2012

Bol - kino pakistańskie

Chciałam bardzo gorąco polecić Wam pakistański film pt. "Bol". Historia ta jest bardzo poruszająca. W filmie zobaczymy mnóstwo problemów społecznych, religijnych i rodzinnych. Jest to naprawdę świetnie zrobiona produkcja i bardzo wciągająca. Fabuła:


Ostatnim życzeniem kobiety skazanej na śmierć jest to, by jej historia, opowiedziana tuż przed egzekucją, trafiła do ludzi za pośrednictwem mediów.

Ojciec Zainub, Hakim, marzy o synu, a zamiast tego urodziło mu się 7 córek i hermafrodyta o imieniu Saifi, którego ojciec chciał uśmiercić zaraz po urodzeniu. Matka powstrzymała ojca i obiecała, że zrobi wszystko, by odmienność Saifiego nigdy nie wyszła na jaw i by nie okryło to hańbą jej męża. Hakim jednak nie ustawał w próbach poczęcia męskiego potomka, choć jego dochody stale malały i nie był on w stanie utrzymać licznej rodziny, której był jedynym żywicielem. W końcu Zainub postanawia wybawić matkę od kolejnych ciąż i pod nieobecność ojca prowadzi ją na zabieg sterylizacji. To zapoczątkowało szereg konfliktów między nią i ojcem, który rościł sobie wszelkie prawa do decydowania co jest zgodne z wolą Boga a co nie... 
(Źródło: www.bollywood.pl)

W filmie zobaczymy m.in. jednego z lepszych pakistańskich piosenkarzy, Atifa Aslama.
Gorąco polecam! 


2 comments:

  1. Niestety nie mogę znaleźć wersji polskiej online :(((

    ReplyDelete
  2. To sciagnij film i do tego polskie napisy. Sprawdzilam w google -są do sciagniecia. Pozdrawiam!

    ReplyDelete