Wednesday 6 August 2014

Czarnuszka - czyli medycyna w Islamie, część 1

Islam to nie tylko religia. Islam wskazuje nam drogę jak żyć aby być zdrowym i szczęśliwym. Jeśli chodzi o medycynę, to w hadisach i Koranie mamy podane informacje na temat właściwości leczniczych poszczególnych produktów. Postanowiłam rozpocząć cykl na temat medycyny w Islamie i chciałabym zacząć od właściwości leczniczych czarnuszki siewnej, czyli black seeds, bo "Czarnuszka leczy wszystkie dolegliwości oprócz śmierci" (Bukhari). Jak wiadomo, jedyną pewną rzeczą w życiu jest śmierć. Jak stosować czarnuszkę siewną aby się wyleczyć?


 1. Zawroty głowy i infekcje uszu: zapuszczamy kilka kropli oleju z czarnuszki do uszu, możemy pić herbatę z czarnuszką oraz masować tym olejkiem szyję co pomaga na zawroty głowy.
 2. Dla kobiet rodzących aby ulżyć w bólu: należy zagotować czarnuszkę z miodem i wypić tak przygotowany napar.
 3. Infekcje skórne: 1:1 mieszamy czarnuszkę z wodą różaną, po czym dodajemy 2 jednostki brązowej mąki. Przecieramy skórę octem, nakładamy mieszankę na skórę i wystawiamy skórę na słońce. Powtarzamy codziennie.
 4. Reumatyzm: Bolące miejsca masujemy ciepłym olejkiem z czarnuszki. Możemy też codziennie przed snem pić napar z miodu i czarnuszki.
 5. Nadciśnienie: Należy dodać czarnuszkę do gorącego napoju, kawy lub herbaty. Można również nacierać się olejkiem.
 6. Infekcje płuc, przeziębienia: 1 łyżkę czarnuszki dodajemy do gotującej się wody i robimy inhalację. Zasypiając zakrywamy głowę.
 7. Zgaga: Dodajemy kilka kropli oleju z czarnuszki do ciepłego mleka i dodajemy miód.
 8. Bóle oczu: masujemy okolice olejkiem z czarnuszki. Można też pić gorące napoje z dodatkiem czarnuszki.
 9. Wrzody: Dodajemy 10 kropli oleju z czarnuszki do kubka miodu. Należy jeść 1 łyżkę tak przygotowanego miodu codziennie rano na czczo, wcześniej wypijając kubek mleka. Powtarzamy przez 2 miesiące.
 10. Nowotwory: Nacieramy dotknięte miejsca olejem z czarnuszki. Trzy razy dziennie należy wypić szklankę soku marchewkowego z łyżeczką oleju z czarnuszki. Powtarzamy przez 3 miesiące.
 11. Brak motywacji, lenistwo: Przez 10 dni, codziennie rano należy pić szklankę soku marchewkowego z 10 kroplami oleju z czarnuszki. Ważne jest aby nie spać po modlitwie porannej.
 12. Kłopoty z pamięcią: Należy zagotować miętę, dodać miód oraz 7 kropli oleju z czarnuszki. Można pić o każdej porze dnia. Należy zrezygnować z kawy i herbaty.
W medycynie islamskiej bardzo ważna jest wiara w Boga. Należy wierzyć, że podane sposoby zadziałają, bo wszystko dzieje się z woli Boga. To on zesłał choroby i On również zesłał sposoby na ich wyleczenie. 

4 comments:

 1. Nie daj się hejterom i pisz, pisz i pisz :) Chcę poznać Twój punkt widzenia na różne sprawy. Blog robi się ciekawszy.

  ReplyDelete
 2. Ale czy to wszystko to nie jest tzw. Al-Taqyyia, zwana tez potocznie Taqyyi'ą? Jaką my, czytelnicy tego bloga, mamy pewność, że to nie jest oszukiwanie nas, niewiernych, dozwolone przecież? A to, co dzieje sie w krajach, które muzułmanów wpuściły - we Francji czy Anglii? Gwałty, przemoc, przemoc, przemoc? A co stało się z dziennikarzem Foleyem? Kto prześladuje chrześcijan - o, pardon - wyrzyna? Kto dokonuje czystki etnicznej na Koptach? Czy to rzeczywiście wymysły niewiernych ludzi Zachodu? Pytam, bo zwyczajnie - nie ogarniam tego morza krwi. Chcę wiedzieć. Poznać prawdę. Więc pytam kogoś, kto jest stąd, z Europy i jest jednocześnie muzułmaninem. Pozdrawiam ciepło

  ReplyDelete
  Replies
  1. Chwila bo nie rozumiem... Czy chodzi Ci o Państwo Islamskie czy o czarnuszkę oraz inne informacje przekazywane przeze mnie na blogu?

   Delete
 3. Znakomity artykuł. Bardzo praktyczny :) Musze wypróbować Inhalację.

  ReplyDelete