Tuesday 1 May 2012

"Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena"


Czy ktoś czytał? 
Dziś na onecie pojawił się fragment tej książki (o tutaj: http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/swiat/tajemnice-tora-bora-czarna-forteca-osamy-bin-laden,1,5114358,kiosk-wiadomosc.html), który przeczytałam jednym tchem! Książka ta, to wspomnienia jednej z żon Osamy, Nadżwy. Opowiada ona o codziennym życiu z jednym z największych terrorystów świata. 

Tutaj mały fragment z www.onet.pl:

"(...) Po lądowaniu rozpoczęła się gorączkowa krzątanina. Wszyscy pasażerowie naszego samolotu zostali zaprowadzeni przed budynek lotniska, gdzie czekały na nas zaparkowane w rzędach mikrobusy i pick-upy marki Toyota. Pilnowałam jedynie, by wszystkie dzieci powsiadały do samochodów i bezpiecznie dotarły do miejsca zwanego starym pałacem. Tam przygotowano na nasze przyjęcie najlepsze pokoje. Pozostałe pomieszczenia zajęły żony i dzieci ludzi pracujących dla Osamy. Następnego ranka czekała mnie jednak cudowna niespodzianka. Przed pałacem zjawił się mój przystojny syn Omar.

– Omarze, gdzie jesteśmy?

– W Afganistanie, w mieście Dżalalabad, niedaleko granicy z Pakistanem.
A zatem to prawda, Osama sprowadził nas do Afganistanu. Nie pozostało mi nic innego, jak podziękować Bogu za to, że dotarliśmy tu bezpiecznie i że znów cała rodzina będzie razem.

– Pojedziecie ze mną w Tora Bora. Ojciec tam na was czeka..."

Książkę zamówiłam. Czekam na przesyłkę. Jak skończę czytać to napiszę. 


5 comments:

 1. Akurat mam ją na liście "must have" chcę ją w te wakacje przeczytać ^^

  ReplyDelete
 2. Ooo wyglada dobrze :> przeczytaj i niech czeka na mnie w lipcu, to sobie pozycze od Ciebie :P

  ReplyDelete
 3. czytałam, warta przeczytania. Spojrzenia i zastanowienia się nad losem kobiet żyjących z muzułmanami i islamem. Jak człowiem może się zmienić jak może nienawidzieć wszystkiego co chrześcijańskie/laickie/europejskie/zachodnie. Dla mnie szok, ale otworzył mi oczy np. na ataki w miejscach publicznych, dlaczego np. giną także przypadkowi muzułmanie w Europie i Ameryce. Jak kobiety są uzaleznione, ubezwłasnowolnione i nie moga mnieć swego zdania. Przykre prawdziwe. Marta

  ReplyDelete
 4. Przykre prawdziwe, niestety książka pokazuje islam dla nas w świetle bardzo złym. Naiwne baby, wierne jak psy. Zycie ich składa się z modlitw, pomiędzy nimi opieka nad gromadką dzieci. Faceci pałający nienawiścią do wszystkiego co inne. Brak myslenia samodzielnego, co przeraża nawet wykształceni ludzie nie nawidzą wszystkiego co inne. Samodzielne , inne myslenie jest niedozwolone.
  Dara

  ReplyDelete
 5. muszę przeczytać tylko pewnie kupię dopiero jak będę na urlopie w Polsce..

  ReplyDelete