Sunday 6 July 2014

Ramadan i przeprowadzka na wieś

Ramadan w pełni a ja nie miałam przez ponad tydzień dostępu do Internetu aby coś z tej okazji skrobnąć na blogu. A Internet założyli nam wczoraj... w naszym nowym domu na wsi :) No dobra... nie taka prawdziwa wieś, tylko odrębny Emirat - Umm Al Quwain. Z Dubajem jednak porównać się nie da :) W każdym razie jest tu całkiem przyjemnie pod względem ciszy i spokoju. Życie toczy się o wiele spokojniej i mogliśmy wynająć duży dom z ogrodem za kwotę mniejszą niż dwa pokoje w Dubaju. Dojazd do biura zajmuje mojemu mężowi jedynie 35 minut. Jesteśmy również zaskoczeni cenami jedzenia bo kupując w restauracjach zaoszczędzamy tu spore pieniądze bo np. chicken mandi w Dubaju kosztuje 25 dirhamów a tutaj 18! Mutton mandi to różnica 10 dirhamów. Już nie mogę się doczekać aż dogłębnie zwiedzę ten rejon Emiratów! No i jestem ciekawa co mnie tutaj dobrego spotka... :) 
Ramadan Kareem! 

  

3 comments:

  1. No ta "wies" na pewno nie jest taka zla! Mam nadzieje spodoba ci sie. Musza tam byc szkoly, banki, sklepy, restauracje, szpitale etc. Nie tak jak w Dubaju, a jednak wystarczy inshallah. To wspaniale ze macie dom i ogrodek. A do Dubaju mozna na weekendy.

    ReplyDelete
  2. Chyba nie dodało mi tutaj komentarza. Pisałam, że chciałabym zobaczyć zdjęcia roślinności w Twoim ogrodzie oraz jak wygląda tutejsza wieś, jej architektura, roślinność. Chciałabym skonfrontować wyobrażenia z rzeczywistością. Zrobiłabyś taki wpis?

    ReplyDelete
  3. Setne Imie SWT Allaha brzmi Azathoth, to wynika z al-Azif, poprzednika al-Quran

    ReplyDelete