Monday, 7 July 2014

Szaleństwa Sheikha Mohammeda

Wczoraj ogłoszono kolejny szalony projekt Dubaju. Sheikh Mohammed planuje stworzenie "miasta w mieście", które będzie całkowicie klimatyzowane, przez co uatrakcyjni ofertę turystyczną Dubaju. Sezon turystyczny będzie zatem trwał cały rok a nie tylko w miesiącach zimowych. Nie da się ukryć, że turystyka to jedno z głównych sił napędowych gospodarki Dubaju. Ma tu powstać największe na świecie centrum handlowe, mnóstwo hoteli, park rozrywki. Mall of the World ma się ciągnąć wzdłuż Sheikh Zayed Road, jego powierzchnia to 8 milionów sq ft! No po prostu istna bajka! Zresztą zobaczcie sami: (źródło: www.gulfnews.com)

3 comments:

 1. Jak oni to robią, że mają tyle pieniędzy na takie pomysły? To naprawdę zasługa ropy, która podobno jest już na wyczerpaniu? :(

  ReplyDelete
 2. MalyJez, na youtube jest wywiad z Shejkem Mohamedem http://www.youtube.com/watch?v=MeDb2nU9jKU

  To nie tylko zasluga ropy. Bo przeciez jest wiele krajow bogatych w sorowce, ale ludzie tam zyja w biedzie oraz nie ma takiego rozwoju.

  ReplyDelete
 3. w większości mimo wszystko wygląda to kiczowato, jak większość rzeczy w arabskich krajach taki przepych, złota wiele. Wszystko bez wyrazu, taktu stylu. Ale nich wydają bo trzeba "postaw się a zastaw się".

  ReplyDelete