Wednesday, 23 December 2009

Święta, święta!

No to mamy chrześcijańskie święta. Wielu przeciwników Islamu zarzuca krajom muzułmańskim, że są bardzo nietolerancyjne, że nie ma wolności religijnej, że nie można praktykować swojej religii. I tu się grubo mylą. W Emiratach na przykład zaraz po Eid Al Adha, które w tym roku przypadało 27 listopada, we wszystkich centrach hadlowych zagościły choinki. Przepięknie udekorowane, ogromne, z prezentami, po prostu och! :) W sklepach można usłyszeć "Last Christmas" i wszystkie inne przeboje świąteczne. Przysmaki świąteczne do kupienia, ciasta z napisami Merry Christmas, ludzie się miotają, szaleją na zakupach, szukaja prezentów, normalnie jak w Polsce przed świętami :D Oczywiście w kościołach na terenie Emiratów będą się jutro odbywały świąteczne modlitwy.
Jestem muzułmanką, to  nie moje święto ale tęsknie za siatecznymi zapachami w moim rodzinnym domu i za tą atmosferą przy świątecznym stole. Zwyczajnie tęsknię za rodziną..

Korzystając z okazji życzę wszystkim chrześcijanom aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność :)

1 comment:

  1. To samo mowilo sie w Katarze.Sam glowny Sheikh narzekal ze Katar to kraj muzulmanski a tymczasem na kazdym kroku ogladac mozna choinki i wszelkie ozdoby BNarodzieniowe.

    ReplyDelete