Wednesday 23 December 2009

Święta, święta!

No to mamy chrześcijańskie święta. Wielu przeciwników Islamu zarzuca krajom muzułmańskim, że są bardzo nietolerancyjne, że nie ma wolności religijnej, że nie można praktykować swojej religii. I tu się grubo mylą. W Emiratach na przykład zaraz po Eid Al Adha, które w tym roku przypadało 27 listopada, we wszystkich centrach hadlowych zagościły choinki. Przepięknie udekorowane, ogromne, z prezentami, po prostu och! :) W sklepach można usłyszeć "Last Christmas" i wszystkie inne przeboje świąteczne. Przysmaki świąteczne do kupienia, ciasta z napisami Merry Christmas, ludzie się miotają, szaleją na zakupach, szukaja prezentów, normalnie jak w Polsce przed świętami :D Oczywiście w kościołach na terenie Emiratów będą się jutro odbywały świąteczne modlitwy.
Jestem muzułmanką, to  nie moje święto ale tęsknie za siatecznymi zapachami w moim rodzinnym domu i za tą atmosferą przy świątecznym stole. Zwyczajnie tęsknię za rodziną..

Korzystając z okazji życzę wszystkim chrześcijanom aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność :)

1 comment:

  1. To samo mowilo sie w Katarze.Sam glowny Sheikh narzekal ze Katar to kraj muzulmanski a tymczasem na kazdym kroku ogladac mozna choinki i wszelkie ozdoby BNarodzieniowe.

    ReplyDelete