Sunday 1 November 2009

Yummy... wieprzowinka??? Allah objawił w Koranie:


"O wy, którzy wierzycie! Jedzcie dobre rzeczy, którymi was obdarzyliśmy i dziękujcie Bogu, jeśli go czcicie! On zakazał wam tylko: padliny, krwi i mięsa wieprzowego i tego co zostało złożone na ofiarę czemuś innemu niż Bogu...".
(Koran, 2:172-173)


Wczoraj bylam u mojej pani doktor, madra to kobieta, jest specjalista w dziedzinie dietetyki i odzywiania. Zaczelysmy rozmawiac o dietach, odzywianiu, bo parę kilo, które mi ostatnio na biodrach zostalo, czas zrzucic... No i tak gadalysmy sobie, nagle pani doktor stwierdzila: Pani to jest moja najmadrzejsza pacjentka. (WOW!?!) Ano sprawa po sekundzie się wyjasnila, gdy pani doktor dokonczyla zdanie: pani nie je najwiekszej dla czlowieka trucizny – wieprzowiny!

W Koranie Allah zabrania spożywania mięsa wieprzowego. Zatem ktoś może zapytać: Dlaczego Bóg miał by zabraniać jedzenia wieprzowiny? Co kryje się za tym zakazem? Muzułmanie przestrzegają tego zakazu przede wszystkim dlatego, że jest on zakazany przez Boga Jedynego. A więc podstawą zakazu jest Słowo Boże, które jest ponadczasowe.

Znajomość szkodliwości działania mięsa wieprzowego jest więc tylko czynnikiem zachęcającym do posłuszeństwa i przestrzegania tego zakazu. Zatem możemy teraz przedstawić kilka informacji naukowych na temat mięsa wieprzowego:
Świnia wydala tylko 2% kwasu moczowego z organizmu- 98% tego związku pozostaje w jej tkankach. Nadmiar kwasu moczowego w organizmie człowieka jest przyczyną wielu chorób, np. dny moczanowej, kamicy nerek. Mięso wieprzowe jest również źródłem zakażenia:"Trichinella Spiralis " (włośniem kręty) ,"Taenia Solum". Mięso wieprzowe jest również powodem wielu chorób, jak Human Cysticerusis - atakuje tkankę mózgową, serce i oczy, Eryspeloid - Powoduje wysoką temperaturę, zapalenie węzłów chłonnych, wywołuje drgawki, Entamebu, Balantidum Coli.

To co zostało wyżej wymienione stanowi naukowy punkt widzenia na temat mięsa wieprzowego. Ale jak wspomnieliśmy wcześniej, dla Muzułmanina podstawą zakazu jest wola Allaha.
Na koniec należy dodać, że mięso wieprzowe zabronione jest także w Biblii (III Mojż. 11; 7-8) a sam Jezus (PZN) powiedział: "Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać Zakon albo Proroków, nie przyszedłem rozwiązać lecz wypełnić" (Ew. Mat. 5; 17).

Tak więc, wieprzowina jest zabroniona w Judaizmie, wg Kazania Ksiąg, w Chrześcijaństwie, ponieważ Jezus nie zniósł tego prawa oraz w Islamie.
Zrodlo:  www.planetaislam.pl

W Emiratach wieprzowine oferuja niektore supermarkety (np. Spinneys) w dziale „Non-Muslim)

7 comments:

 1. Duuużo tu informacji :)
  Z tą wieprzowiną to prawda jest. Czysta trucizna :/ ale ze względu na jej cenę i dostępnosć w Pl ludzie to jedzą.

  Blog mi sie podoba, ale osobiscie wolalabym od takich, hmm z pozoru suchych informacji, wiadomosci o Was :) takie wiecie, pisane z serca. To glupio brzmi, ale lepiej sie czyta takie rzeczy niz podreczniki, cos o tym wiem :D

  Ale kontynuujcie, bede dalej czytac!

  Powodzenia,
  Mea

  ReplyDelete
 2. Olka ale to co do tej pory jest tu napisane to glownie info od nas :D Np takie Emiraty to moje osobiste opracowanie ktore bede wklejala w czesciach :) Pozdro- Mary

  ReplyDelete
 3. ale jej chyba chodziło o Was w sensie z Waszego życia :)

  ReplyDelete
 4. Co za brednie pisze Pani o zakazie jedzenia świni w wierze chrześcijańskiej. Radzę, przed zmianą religii, zapoznać się z była , chrześcijańska, bo wcale jej Pani nie zna.
  Tutaj jest fragment wyjaśniający to , że możemy spożywać wieprzowinę.

  Dz.Ap. 10:9-15
  9. A nazajutrz, gdy oni byli w drodze i zbliżali się do miasta, wyszedł Piotr około godziny szóstej na dach, aby się modlić.
  10. Potem poczuł głód i chciał jeść; gdy zaś oni przyrządzali posiłek, przyszło nań zachwycenie
  11. I ujrzał otwarte niebo i zstępujący jakiś przedmiot, jakby wielkie lniane płótno, opuszczane za cztery rogi ku ziemi;
  12. Były w nim WSZELKIEGO RODZAJU CZWORONOGI i płazy ziemi, i ptactwo niebieskie.
  13. I odezwał się do niego głos: Wstań, Piotrze, zabijaj i jedz!
  14. Piotr zaś rzekł: Przenigdy, Panie, bo jeszcze nigdy nie jadłem nic skalanego i nieczystego.
  15. A głos znowu po raz wtóry do niego: Co Bóg oczyścił, ty nie miej za skalane.

  ReplyDelete
 5. I ciekawy post o zdrowym wpływie wieprzowiny na nas organizm:

  wieprzowina zawiera mniej cholesterolu niż np. mięso
  kaczki domowej, udka kurczaka czy indyka. Zaskakujące wyniki badań
  przeprowadzonych w Austrii przytacza Żak (2006). W 40 osobowej grupie
  zdrowych ludzi, w wieku od 20-60 lat zastosowano dietę z wykorzystaniem
  mięsa wieprzowego z polędwicy i szynki. Przez 2 miesiące, 3 razy w tygodniu
  podawano tym osobom po 120-150g wieprzowiny na osobę. Okazało się, że po 60
  dniowej diecie, w przypadku kobiet, nie stwierdzono statystycznie istotnego
  zwiększenia poziomu ogólnego cholesterolu we krwi. Po szczegółowej analizie
  okazało się, że poziom dobrego cholesterolu - HDL wykazywał trend do
  podwyższania się, natomiast tzw. złego - LDL do obniżania się.
  Bardziej widoczny trend w tym kierunku zaobserwowano u mężczyzn. W tej
  grupie wykazano obniżenie się ogólnego poziomu cholesterolu we krwi o 5,21%
  co zostało potwierdzone jako statystycznie wysoko istotne. Stwierdzono
  także redukcję o 15,81% cholesterolu frakcji LDL. W odniesieniu do
  cholesterolu HDL, podobnie jak u kobiet zaobserwowano trend do podwyższania
  jego poziomu. Ponadto zaobserwowano wzrost poziomu cynku we krwi i witaminy
  B1. Podobne badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych potwierdziły
  wyniki badań Austriaków. Amerykanie zalecają nawet stosowanie chudej
  wieprzowiny w dietach niskotłuszczowych.

  ReplyDelete
 6. ''kasiasikora''
  co do tego co napisalas ze bog wyrazil zgode na jedzenie wiepszowiny to sie mylisz... znam koran,tore i pismo swiete jesli cos czytamy to czasem nie mamy tego rozumiec w prost czasem jest to przekladnia czegos abysmy zrozumieli. tak piotr powiedzial te nie zje tego a bog powiedzial zeby jadl bo zostalo to oczyszczone... czyli ''To co zostalo oczyszczone''zostalo mu to zeslane czyli od niego. ale nie ma zmianki o tym co mamy na ziemi.. swinia jest zwierzem nieczystym a to dla tego ze spozywa wlasne odchody ludzkie i wszysto co da mu sie do hlewu, spolzyje z matka i siastrami o ile mozna tak powiedziec, i dla tego pan powiada ze jest to zwieze nieczyste. jest tez napisane ze jesli czlowiek zje a nie mial wyboru to za to nie bedzie liczony grzech. tak samo bog powiedzial nie ukazujcie swojego ciala! a co robia kobiety? chodzia w spodniach ktore ujawniaja sylwetke kobiety pol nagie kobiety mozna spotkac prawie wszedzie... tez bog powiedzial zeby kobieta nie upodobniala sie to meszczyzny a co widzimy? kobiety sciete wlsosy na jak meszczyzna lub ogolone na lyso. wiele rzeczy wiemy ale niestety szybko o tym zapominamy bo jest nam wygodniej... a teraz kiedy pisze to juz wiem ze ludzie inaczej beda tlumaczyc moje slowa, beda szukac wyjasnenia na ich kozysc ale niestety prawda jest prawda moze ludzie nie akcjeputja ja ale wiem kiedy juz przyjdzie koniec i Jezus przyjdzie aby wypelnic proroctwo kazdy bedzie oplatany w sieci strachu ale wtedy niestety bedzie za puzno. moze was dziwic moja wypowiec ale to jest zdanie zwyklego normalnego czlowieka ktory wierzy... nie jestem w zadnych oranizacjach czyli katolik,swiadek jehowy,muzelmanin, jestem czlowiekiem, a zeby wypelniac wole boza nie musimy miec odznaczenia. wybaczcie za blendy ale skonczylem tylko 4klasy podstawowe a wiec nie znam dobrze gramatyki.

  ReplyDelete
 7. napisane jest w al koran i napisane jest w al azif: kara za nieposłuszeństwo czy zerwanie Przymierza z Bogiem jest straszliwa. Dane mi było widzieć, jak zamanifestowała się moc samego Allaha-Azathotha, który połknął duszę swej ofiary. Cierpi ona teraz wiekuiste męki, rozrywana przez tnące bezkształtne myśli oprawcy, odradza się na nowo, by ponownie doznawać ostatecznego cierpienia. Oto prawo cyklu. IMAS!

  ReplyDelete