Wednesday 25 November 2009

Weekend w Emiratach

Weekend jak weekend ktoś powie.. siedzi się w domu i ogląda telewizję :) A ja powiem, że właśnie nie, bo w Emiratach w weekendy dzieje się dużo oj dużo. Po pierwsze, weekend tutaj trwa dla większości w piątek i sobotę, jednak w niektórych firmach wolne to połowa czwartku oraz piątek. Ja uwielbiam tutejszą weekendową tradycję a mianowicie to, że całe rodziny wychodzą razem, spędzają czas na świeżym powietrzu, robią grilla, palą shishe, dzieci się bawią, dorośli plotkują, i tak dalej, aż do późnej nocy. W Emiratach jest mnóstwo przepięknych parków, które są głównym miejscem tych rodzinnych spotkań. Co weekend przed bramą wejściową ustawiają sie ogromne kolejki, a na parkingu cięzko jest znaleźć wolne miejsce. Wstęp do większości parków w Dubaju to 5 dirhamów za osobę, dzieci wchodzą za darmo, do Mamzar Park i Jumeirah Park możemy wjechać samochodem i wówczas płacimy kolejno 30 oraz 25 dirhamów za samochód. Tutejsze parki śa przepiękne, zielone, czyściutkie. W każdym parku zatrudnionych jest mnóstwo osób do doglądania aby odwiedzający spędzali czas w miłym środowisku. Jako że my mały małe dziecko to również lubimy w weekend posiedzieć w parku, my mamy czas na relaks a mała biega po trawce i ma do tego ogromną radoche :) W zeszły weekend byliśmy w Deira Creek Park, który wygląda tak:


Znakomitą formą spędzania weekendu są także zakupy :D To głównie uciecha dla kobiet, które okupują centra handlowe i buszują wśród sklepów. Później czas na lunch lub kolację w jednej z wielu restauracji w food court :) A oto Dubai Mall w zeszły weekend:
Po tak intensywnym dniu, mężczyźni lubią sobie posiedzieć w swoim towarzystwie. Żony i dzieci odtransportowane do domu więc czas na męskie pogaduchy przy kawie i herbacie, które nieraz kończą sie dopiero nad ranem.

A teraz mała zagadka: po czym poznać weekend w Emiratach??
Odpowiedź: Po większej niz zwykle ilości szalonych kierowców na drogach :)

Pytanie drugie: A gdzie oni tak gnają?
Odpowiedź: Na przykład na pustynię aby poszaleć sobie na wydmach. Jest to ulubione hobby  Emiratczyków  a nie rzadko również mieszkających tu obcokrajowców.

I tak oto mijają dwa dni, po których znowu wszystko wraca do normy :) Ja osobiscie uwielbiam weekend w Emiratach.

No comments:

Post a Comment