Monday 23 November 2009

Umma sie powiększa Alhamdullilah! :)

Za każdym razem gdy ktoś, kto jest nam bliski wypowiada shahade, serce muzułmanina raduje się ogromnie :) Wczoraj wieczorem Kasia, która od jakiegoś czasu stała mi się bardzo bliska, powiedziała mi cudowną wiadomość, że nie było na co czekać i z rana wypowiedziała shahade! Alhamdullilah! Modliłam się o to, żebyś nie zawróciła z drogi, która zaczęłaś podążać i Alhamdullilah tak się nie stało. Bardzo się cieszę. Jestem bardzo podekscytowana i dziękuję Bogu, że teraz będzie prowadził Cię drogą prosta. Jeszcze raz Mabruk!

A z tej okazji troszkę teorii:


Co oznacza przyjęcie Islamu?

Przyjmując Islam, człowiek musi porzucić wszelkie rodzaje politeizmu, wszelkie jego objawy i wszelkie zło.

"I ten, kto odrzuca taghût, a wierzy w Allâha, uchwycił za najpewniejszy uchwyt, nie mający żadnego pęknięcia. Allâh jest słyszący, wszechwiedzący!" (Surah al-Baqarah, 2:256)

Gdy nasze serce szczerze wyznaje la ilaaha ill allaah, powoduje to że nasza miłość i oddanie się prawom Allâha, staje się rzeczywistością. Miłowanie i nienawiść dla oblicza Allâha jest również częścią 'la ilaaha ill allaah'.

Wiedza

Gdy człowiek przyjmuje Islam, zobowiązany jest także do pogłębiania swej wiedzy.

Wiedzą jest wiedza o Allahu, wiedza o Jego Proroku, i wiedza o Jego religii oparta na dowodach. Następnie postępowanie zgodnie z nabytą wiedzą, wzywanie do niej, i cierpliwe znoszenie trudności napotkanych na jej drodze. Dowodem jest werset w którym Allâh objawił, co znaczy:

"Na porę przedwieczorną! Zaprawdę, człowiek jest na drodze zguby! Z wyjątkiem tych, którzy uwierzyli i czynili dobre dzieła, i zachęcali się wzajemnie do prawdy, i zachęcali się wzajemnie do cierpliwości." (Surah al-`Asr, 103:1-3)
(www.planetaislam.com)

Islam | Forward this Picture

3 comments:

  1. Kasiu jeszcze raz gratulacje !!!

    Obserwacja zmian zachodzących w człowieku z tygodnia na tydzień jest tylko i wyłącznie potwierdzeniem niesamowitej siły i mocy Boga.

    ReplyDelete
  2. Witam:)Ja tez od prawie roku przyjelam islam. Wszystkim wypowiadajacym shahade Mabruk :))

    ReplyDelete