Sunday 21 August 2011

Dziesięć ostatnich dni Ramadanu

Właśnie dziś rozpoczęlismy dziesięć ostatnich dni Ramadanu. Te dziesięć dni to dni szczególne. Będziemy wypatrywać Laylat Al-Qadr (Noc Przeznaczenia)

"Szukajcie Nocy Qadr (Przeznaczenia) pod- czas nieparzystych, ostatnich dziesięciu (nocy) ramadanu." [Buchari i Muslim]

Korzyści z tej Błogosławionej Nocy są bardzo wielkie dla każdego człowieka wierzącego, który dużo się modli, błaga i wspomina Allaha (subhanahu ła ta 'ala) ze szczerością i ma nadzieję na nagrodę u Niego. Muzułmanie, którym zaleca się w całości praktykowanie Sunny Wysłannika (sal allahu alejhi ła sallaam) nie muszą podnosić jakiegokolwiek sztandaru specjalnie na tą noc. Muszą oni jednak prześcigać się wzajemnie w czczeniu Allaha (subhanahu ła ta 'ala) z prawdziwą wiarą (imanem) i nadzieją na nagrodę od Niego.

Błogosławieństwa Nocy Przeznaczenia
1. Wystarczy wspomnieć jedną korzyść, iż Noc Qadr (Przeznaczenia) jest lepsza niż tysiąc miesięcy. Allah (subhanahu ła ta'ala) objawił:
"Zaprawdę, zesłaliśmy go w Noc Przeznaczenia! A co cię pouczy, co to jest Noc Przeznaczenia? Noc Przeznaczenia - lepsza niż tysiąc miesięcy! Aniołowie i Duch zstępują tej Nocy, za pozwoleniem swego Pana, dla wypełnienia wszelkich rozkazów. Ona to pokój aż do pojawienia się zorzy porannej!" [Qur'an: AI-Qadr (Przeznaczenie) 99: 1-5]
2. Tej nocy dekretowane są zarządzenia Allaha na (następny) rok. Allah (subhanahu ła ta'ala) objawił:
"Na tę Księgę jasną! Zesłaliśmy ją w noc błogosławioną. - Zaprawdę, My jesteśmy ostrzegającymi! - Podczas tej nocy jest rozstrzygany wszelki mądry rozkaz (amran), jako amran (tj. rozkaz, Qur'an lub Przeznaczenie każdej sprawy) pochodzący od Nas. - Zaprawdę, My jesteśmy posyłającymi!" [Qur'an: Duhan (Dym) 44: 2-5]
(źródło: www.muzulmanie.pl)

Boże, jeśli mnie słuchasz to chciałabym Cię prosić o kilka najważniejszych spraw:
1. Daj nam wszystkim zdrowie, bo jak nie ma zdrowia to wszystko się sypie.
2. Spraw, żeby serca niektórych przestały być z kamienia i zaczęły dostrzegać jak wiele złego mi wyrządzają. Spraw, żeby nasze problemy wreszcie się skończyły, żeby wszyscy byli szczęśliwi bo rodzina jest przecież najważniejsza.
3. Chroń nas nadal jak to robisz zawsze bo dzięki Tobie zawsze wychodzimy obronna ręką.
4. Wybacz mi wszystko to co złe.
Amen

Wszystkim muzułmanon życzę aby ich prośby zostały wysłuchane :)

5 comments:

 1. Ładne te Twoje prośby :) to ja poproszę o Duę (jak to się odmienia?) w tym czasie i za moje zdrowie :)

  ReplyDelete
 2. Allah zawsze slyszy nasze prosby

  ReplyDelete
 3. Witam Cię serdecznie. Wpadłam dziś przypadkiem na Twojego bloga i nie mogłam się oderwać aż nie dotarłam do końca :) I zrobiło mi się smutno, że to już koniec ;) Będę śledzić kolejne nowości :) Wszystkiego dobrego :) A.

  ReplyDelete
 4. To ja w takim razie obiecuje, ze bede nadal pisac :D Pozdrawiam! :)

  ReplyDelete