Sunday 4 December 2011

Spirit Of The Union - 40 lat Emiratów


2 grudnia odbywało się w Emiratach istne szaleństwo. 40 rocznica zjednoczenia minęła pod hasłem wielkiej fety. 1go i 2go grudnia odbywało się mnóstwo interesujących eventów. My postanowiliśmy dołączyć w tym roku do festiwalu balonów na Meydanie. Tego dnia puszczono w niebo tysiące balonów wypełnionych goracym powietrzem. Było to częścią otwarcia UAE Balloon Championship. Prawdziwe latające balony można było podziwiać dzień później w okolicach Madinat Jumeirah i Burj Al Arab. Muszę przyznać, że pojechanie 2go grudnia na Maydan było świetną decyzją, bo atmosfera była naprawdę fajna a największą frajdę miały dzieciaki (do nas dołączył syn znajomych).
Dzień wcześniej odwiedziliśmy Deira Creek Park, gdzie odbywały się występy, można było pojeździć na wielbłądzie, itd :) Nasza córka postanowiła dosiąść kucyka, co sprawiło jej ogromną radość i stwierdziła, że teraz już może jeździć na dużym koniku :D
W tym roku nie fotografowałam udekorowanych samochodów bo możecie je oglądać na relacjach z zeszłorocznych obchodów (linki w poprzednim poście). Na paradzie "Naszych" pod Dubai Mall też nie byłam. Siedziałam w biurze.
Nie mogę uwierzyć, że to już moje piate obchody UAE National Day w Emiratach. Chyba się troszke zasiedziałam... :)

Relacja z festiwalu balonow. Limit miejsc był ograniczony do 18000 i wszystkie miejsca były zajęte.
Deira Creek Park
Flagi, flagi, wszędzie flagi :)Teraz trochę video:

Występy w Deira Creek Park:


Dubai Heritage Village - Tradycyjny taniec mężczyznBalon ze zdjęciami Szejka Muhammada:


I wreszcie... jak balony poleciały do nieba :)


A na koniec:

2 comments:

 1. Witaj!
  Wpisz mnie, proszę, do grona swoich czytelniczek :-)
  Nadrobiłam zaległości, znam Cię lepiej niż siebie, mam wrażenie.
  Pozdrawiam,
  Anka


  P.S. Nazwałabym się jakoś po ludzku, ale muszę chyba założyć bloga... Nie znam tych blogerskich procedur, dlatego jestem anonim ;-)

  ReplyDelete
 2. Ja sie ciesze, ze mi sie grono czytelnikow powieksza! :D

  ReplyDelete