Sunday 10 July 2011

Być kobietą, być kobietą...

Czy ktoś wspominał, że kobiety w Emiratach są dyskryminowane? Nie? No to dobrze! :D Być kobietą w Emiratach to super sprawa. Chociażby dzis... wybrałam się grzecznie do General Traffic Department aby zapłacić ten pierwszy w życiu mandat, o którym kiedyś tam wspominałam. Wchodząc głównym wejściem okazało się, że jest to sekcja męska. Skierowano mnie do wejścia nr 5, czyli sekcji kobiecej. Cudowna sprawa. W sekcji męskiej kolejka na dobre 1,5 godziny, a w sekcji damskiej 2 inne kobiety przede mną, śmiechy, chichy, ploty :D W atmosferze dobrej zabawy raz dwa zapłaciłam 730 dirhamów za mój mandat i dwa pozostałe należące do mojego męża i po 15 minutach siedziałam już w samochodzie gotowa do powrotu. Ja uwielbiam te podziały na sekcje damską i męską. My kobiety naprawdę mamy ułatwione życie w Emiratach :)

7 comments:

 1. Nigdy nie żyłam ani nie byłam w takim "podzielonym" płciowo kraju, ale pewnie masz rację, że bywa to całkiem pożyteczne :). Pozdrawiam!

  ReplyDelete
 2. oj, przydaje sie :D kazdy kij ma dwa konce ;)

  ReplyDelete
 3. Amisha to jest naprawde pozyteczne kiedy chce sie cos zalatwic w urzedach bo kobiety zazwyczaj maja pierwszenstwo :)

  Snow jasne ze kazdy kij ma dwa konce ale jak do tej pory to mnie z tego powodu spotykaly same pozytywy :) Jesli bedzie inaczej to na pewno napisze o tym na blogu :D

  ReplyDelete
 4. dokładnie! jak słyszę teksty typu "kobiety w Emiratach są traktowane gorzej niż zwierzęta" to modlę się w duchu, żeby te biedne zwierzęta były w naszym np. kraju tak traktowane jak kobiety tutaj! niesamowite jak CNN itp. może namieszać ludziom w głowach...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Niestety to nie tylko CNN. Również na form wizaz.pl jets pewna kobieta która rzekomo od lat żyje w Emiratach i o tamtejszej kulturze ma złe zdanie. I ona oczywiście uważa się za autorytet bo tam, żyje i wie lepiej niż my polki jak tam jest. Jej nick to chyba eva_id albo jakoś tak. Jak się wpisze w wyszukiwarce emiraty arabskie czy arabowie to na pewno znjadziecie jej wątki i opinie.

   Delete
 5. Kobiety sa traktowane nieszczegolnie jesli chodzi o system prawny, prawo rodzinne, spadkowe itd. Nie zawsze, ale cyrki odchodza (znam historie od osob konkretnych, nie plotki expatowe ;) )

  ReplyDelete
 6. optuję za takimi podziałami także w Europie :)

  ReplyDelete