Sunday 31 July 2011

Ramadan Kareem!

Jutro zaczynamy Ramadan. Szczególny miesiąc dla muzułmanów. Nie tylko dlatego, że będziemy pościć od świtu do zmierzchu, ale przede wszystkim dlatego, że będziemy się starać być bliżej Boga. Ramadan to nie tylko post. To przede wszystkim modlitwa. W tym miesiącu Allah jest bliżej nas wszystkich. Wyraźniej słyszy nasze prośby więc dlaczego nie skorzystać z tego dobrodziejstwa? :) Ja osobiście mam kilka spraw, które zamierzam załatwić z Bogiem podczas Ramadanu :) Będę robić dua z nadzieją, że zostaną wysłuchane. Mam zamiar twardo, codziennie czytać Koran, mam zamiar być lepsza, nie gadać bzdur i może trochę się wyciszyć bo ostatnio jestem za bardzo nerwowa ;)
Z okazji Ramadanu życzę wszystkim aby łaski Allaha stały się namacalne, aby wysłuchał wszystkich Waszych próśb i abyście umocnieni duchowo świetowali Eid za miesiąc :) A dla wszystkich Polaków-niemuzułmanów mieszkających w krajach arabskich życzę cierpliwości i zrozumienia. My mamy gorzej.. my nawet w ukryciu nie możemy jeść ;)

Ramadan Kareem! :)
8 comments:

 1. My mamy lepiej - my rozumiemy, po co ten caly interes ;)

  Ramadan Kareem i oby sie wasze zyczenia spelnily :)

  ReplyDelete
 2. Mary życzę byś wytrwała i oby intencje się spełniły.
  I obiecuję nie rozmawiać z Tobą o jedzeniu :)

  ReplyDelete
 3. Mary wszystkiego naj na Ramadan !!! Zazdroszczę Wam muzułmanom Ramadanu, bo to naprawdę niezwykły miesiąc.

  ReplyDelete
 4. We require all the more such articles that we can read with such excitement.
  Ramadan Malaysia

  ReplyDelete
 5. I wanted to thank you for this excellent read!! I definitely loved every little bit of it. I have you bookmarked your site to check out the new stuff you post. Ramadan Mubarak Images

  ReplyDelete
 6. Be that as it may, this isn't to be deciphered as a type of discipline. Dinners and drink (ideally water) are taken before first light and is quickly continued after dusk. As indicated by the Quran: He (Allah) wants you to quick for the entire month so you might have the option to amplify His integrity, and express gratefulness to Him for furnishing you with direction.

  ReplyDelete