Friday 8 July 2011

Tanie loty do Emiratów

Ostatnio na stronie http://mlecznepodroze.pl/2011/06/29/dubaj-juz-od-730-pln-w-dwie-strony-przez-cale-wakacje/ pojawiła się informacja o bardzo tanim przelocie liniami Air Arabia do Emiratu Sharjah. Air Arabia obsługuje m.in. loty do Kijowa. Są to tanie linie lotnicze. Pozostaje jeszcze kwestia dostania się z Warszawy do Kijowa. W artykule napisane jest, że można również wybrać tanie linie lotnicze.
Taki lot mam spraktykowany na własnej skórze. Rok temu wybrałam to połączenie ze względu na to, że było najszybsze z możliwych, a podróżując z dzieckiem to najważniejsza kwestia. Air Arabia do Kijowa, a z Kijowa LOTem. Za jeden bilet zapłaciłam wówczas 3000 dirhamów. Ok, jest szybko itd ale więcej w ten sposób lecieć nie będę ponieważ, mimo, że na lotnisku w Sharjah nie było najmniejszych problemów z nadaniem bagażu prosto do Warszawy, tak wracając do Emiratów musiałam się odprawiać dwa razy, raz w Warszawie, raz w Kijowie, bo Warszawa nie miała Sharjah w systemie. No i przewalone... małe dziecko, dwie wielkie walizki, wózek i podwójna odprawa. Dziękuję bardzo... wolę Austrian Airlines :)
Nie zmienia to faktu, że jeśli podwójna odprawa nie jest dla kogoś problemem to jest to świetna opcja na dostanie się do Emiratów. Air Arabia to naprawdę świetne linie. Samoloty są nowe, na pokładzie ogromny wybór w menu, a ceny jak na lądzie. Owe linie lotnicze są zdobywacami wielu nagród, m.in. na najlepsze tanie linie lotnicze na Bliskim Wschodzie i cały czas poszerzają siatkę połączeń. Lot do Kijowa trwa ok 5 godzin.

2 comments:

  1. Air Arabia sa fajne. A Warszawa powinna sobie poszerzyc system. Nie sama Europa czlowiek zyje :P

    ReplyDelete
  2. No jak widać Sharjah jest bardziej zaawansowana :D

    ReplyDelete